ویزای هند , ویزای دبی, ویزای روسیه, 09363350538

لیست کلی قیمت ویزای کشورها

لیست کلی قیمت ویزای کشورها


 

جهت مشاوره در خصوص ویزا های کشورهای مختلف می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

۰۹۳۷۷۴۲۵۸۲۳

جهت سفر به هر کشور خارجی نیاز به گذرنامه دارید که در حال حاضر می توانید از پلیس +۱۰ در محل سکونت خود اقدام به درخواست گذرنامه کنید .

گونه‌های روادید بر پایه روابط بین کشورها
۱) حرکت آزاد
۲) لغو روادید (بدون ویزا)
۳) روادید در بدو ورود
۴) روادید از مبدا
۵) سفر ممنوع

حرکت آزاد
در این حالت هر شهروند کشور مبدا می تواند در کشور مقصد اقامت، کار و تحصیل کند و تفاوتی بین شهروندان دو کشور نیست. برای نمونه می‌توان به کشورهای عربی خلیج فارس اشاره کرد. شهروندان هریک از کشورهای امارات متحده عربی، بحرین، عربستان سعودی، قطر، کویت و عمان می‌توانند در هریک از دیگر کشورهای کار، تجارت یا سفر کنند. نمونه   تکامل یافته‌تر این نوع آزادی حرکت را در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توان دید. ایران با کشوری در خصوص حرکت آزاد قرارداد ندارد .

لغو روادید
دراین حالت، مسافران دارای گذرنامه ، اغلب برای سفر کوتاه مدت یا دیدار از کشوری  نیازی به ویزا ندارند. اما برای کار و تحصیل باید درخواست ویزا کنند. صدور ویزای کار در این حالت معمولا فرآیند ساده‌ای است و چون شهروندان حق رفت و آمد دارند تنها به دلایلی همچون مالیات، ویزای کار لازم است.  لیست کشورهای فاقد ویزا برای ایرانیان را می توانید در اینجا مشاهده کنید .

روادید در مقصد
این نوع روادید بیشتر برای ویزای کوتاه مدت است و هنگام ورود مسافر به مقصد برایش ویزا صادر می شود. تفاوت آن با لغو روادید در این است که کشور مقصد همچنان حق ویزا ندادن را برای خود محفوظ نگه می‌دارد. همچنین بیشتر اوقات باید برای ویزا پول پرداخت. سفر شهروندان ایرانی به مالزی یا ارمنستان تابع چنین شرایطی است.

روادید از مبدا
در این حالت هرکس که قصد سفر به کشور دیگری دارد باید از قبل با مراجعه به نمایندگی دیپلماتیک کشور مقصد، درخواست روادید بدهد که فرآیندی وقت‌گیر و با احتمال زیاد دریافت نکردن ویزا همراه است. در این روش، گاهی مسافر باید مدارکی از وضعیت شغلی، تمکن مالی و برای ویزای تحصیلی مدارک دانشگاهی خود ارائه کند. در بیشتر موارد این مدارک باید ترجمه شده باشند که خود، هزینه بر است.

سفر ممنوع
در این حالت کشور مبدا یا مقصد سفر اتباع همدیگر را ممنوع می کنند. این اقدام اغلب به دلایل سیاسی و امنیتی رخ می‌دهد. مثلا شهروندان ایران حق سفر به اسرائیل را ندارند. این مورد نباید با توصیه های امنیتی اشتباه گرفته نشود. به عنوان نمونه، در سال ۲۰۱۵، وزارت امور خارجه بریتانیا به شهروندان خود توصیه می کرد از سفر غیر ضروری به ایران خودداری کنند اما سفر از طرف هیچ کدام از کشورهای ایران و بریتانیا ممنوع نشده بود.

گونه‌های روادید
•    روادید دیدار از بستگان
•    روادید تجاری و بازرگانی
•    روادید دانشجویی
•    روادید پیوستن به خانواده
•    روادید گردشگری

بر گرفته از ویکی پدیا